Międzynarodowy Festiwal Rybnicka Jesień Chóralna im. Henryka Mikołaja Góreckiego

Zapraszamy na koncert inauguracyjny

2017-09-21

Chór Salutaris z Białorusi - laureat Grand Prix oraz Złotego Dyplomu w kategorii chórów miesznych-kameralnych  XII edycji Rybnickiej Jesieni Chóralnej wystąpi podczas koncertu inauguracyjnego 3 listopada 2017 roku w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Rybniku.

Chór Salutaris z BIAŁORUSI  mieszany chór  składający się z 25-30 śpiewaków.   Intensywnie koncertuje, bierze udział w wielu projektach muzycznych w całej Europie zdobywając najwyższe laury.  Koncertował w Słowenii, Hiszpanii, Włoszech, Polsce, Bułgarii, Serbii, Czarnogórze, na Litwie, Niemczech, Rosji, Ukrainie, Francji , Irlandii, Estonii, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej .

Duszą i dyrektorem kreatywnym grupy jest Olga Yanum utalentowana dyrygentka i charyzmatyczna przywódczyni, Olga Yanum jest niewyczerpanym źródłem  pomysłów i konkretnej wizji muzycznych kompozycji. Jest również lauratką Nagrody im. Prof. Czesława Freunda dla Najlepszego Dyrygenta Festiwalu - Rybnickia Jesień Chóralna 2016.

Olga ukończyła Białoruską Narodową Akademię Muzyki (Belarusian State Academy of Music) w 1994 uzyskując dyplom jako dyrygenka i śpiewaczka. Na dzień dzisiejszy Olga Yanum jest dyrektorem chóru kościelnego „Joy of All Who Sorrow” Rosyjskiego Prawosławnego Kościoła w Mińsku.

zamknij